وب‌سایت پی وی برق

انعقاد قراردادهای دوجانبه خرید و فروش برق

انعقاد قراردادهای دوجانبه خرید و فروش برق

پی وی برق،

جستجو در مطالب سایت

پیوندهای مفید

تبلیغات

خرده فروشی برق به صنایع آغاز شد

خرده فروشی برق به صنایع آغاز شد

بازار خرده فروشی

حمیدرضا باقری  با اشاره به صدور مجوز و پروانه خرده فروشی برق توسط وزارت نیرو، گفت: بازار خرده فروشی برق به منظور معامله تا سقف سالانه ۵ میلیون کیلووات ‌ساعت برق از ابتدای سال جاری راه اندازی شد. وی با اشاره به راه اندازی بازار خرده فروشی برق، گفت: شرکت‌های خرده‌فروش به طور رسمی به بورس انرژی وارد شده‌اند.

ایشان با اعلام اینکه شرکت‌های توزیع نیروی برق و نیروگاه‌های خصوصی خریداران و فروشندگان برق بورس انرژی‌اند، تصریح کرد: از اواخر سال گذشته شرکت‌های خرده‌فروشی برق نیز در قالب کد معاملاتی عام، به جمع خریداران و فروشندگان برق در این بورس پیوسته‌اند و امکان معامله این شرکت‌ها فراهم شد.

مدیر نظارت بر بازار برق و بورس انرژی شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: بر این اساس شرکت‌های خرده‌فروشی برق شرکت‌هایی بازرگانی هستند که به خرید برق از روش‌های مختلف ازجمله خرید از طریق بورس انرژی و فروش آن به مشترکان نهایی طرف قرارداد خود اقدام می‌‌کنند.

پروانه معتبر خرده‌‌فروشی

وی با بیان اینکه شرکت‌های خرده‌فروش دارای پروانه معتبر خرده‌‌فروشی صادره از سوی وزارت نیرو، به فعالیت در معامله‌های برق بورس انرژی مجاز هستند، اظهار داشت: پروانه خرده‌فروشی اجازه‌نامه‌ای به‌منظور فروش انرژی الکتریکی به مشترک در هر یک از سطوح ولتاژی توزیع، فوق توزیع و انتقال می‌باشد.

این پروانه جهت خرید و فروش برق از بورس انرژی، خرید برق از بازار عمده ‌فروشی، خرید و فروش حقوق و منافع ناشی از بهره‌برداری از ظرفیت نیروگاه و یا خرید و فروش گواهی ظرفیت صادر می‌شود.

باقری با تاکید بر اینکه خرده‌فروشان افراد حقوقی غیردولتی که می‌توانند نسبت به خرید برق حداکثر تا سقف پنج میلیون کیلووات ‌ساعت در طول سال اقدام کنند، تبیین کرد: خرده‌فروشان می‌توانند برق خریداری‌شده از بورس انرژی را به مشترکان صنعتی عرضه کرده و یا دوباره در بورس به فروش برسانند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در آینده نیز این طرح توسعه یافته و افزون‌ بر مشترکان صنعتی سایر مشترکان را نیز زیر پوشش قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *